Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy D248-8-GLW with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy D248-8-GLW with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
D248-8-GLW
| Part No | D248-8-GLW |
|---|---|
| Manufacturer | Klein Tools |
| Description | CUTTER SIDE ANGLED BEVEL 8.06" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Cut Edge: | Bevel |
|---|---|
| Length - Overall: | 8.06" (204.7mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Side (Diagonal) Cutter Angled Bevel 8.06" (204.7mm) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Weight: | 0.6 lb (272.16g) |
| Shape: | Angled |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Hi-Viz |
| Type: | Side (Diagonal) |
| Other Names: | 0-9264472022-2 009264472022-2 09264472022-2 72022-2 |
| Features: | Glow in the Dark, High Leverage, Non-Slip, Soft Grips |
| Capacity: | 3/4" Dia Soft Wire |
Introduce
We can supply D248-8-GLW , send us a request quote to request D248-8-GLW pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number D248-8-GLW.The price and lead time for D248-8-GLW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part D248-8-GLW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





