Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CYRF69313-40LFXC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CYRF69313-40LFXC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CYRF69313-40LFXC
| Part No | CYRF69313-40LFXC |
|---|---|
| Manufacturer | Cypress Semiconductor |
| Description | IC RF TXRX+MCU ISM>1GHZ 40-VFQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 40-VFQFN Exposed Pad |
|---|---|
| Packaging: | Tray |
| GPIO: | 14 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | IC RF TxRx + MCU General ISM > 1GHZ 2.4GHz 40-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply: | 4 V ~ 5.25 V |
| Data Rate (Max): | 1.5Mbps |
| Memory Size: | 8kB Flash, 256B SRAM |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Sensitivity: | -90dBm |
| Frequency: | 2.4GHz |
| Current - Receiving: | 20.2mA ~ 23.4mA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Current - Transmitting: | 22.4mA ~ 27.7mA |
| Series: | PRoC® |
| Serial Interfaces: | SPI, USB |
| Type: | TxRx + MCU |
| RF Family/Standard: | General ISM > 1GHZ |
| Protocol: | - |
| Power - Output: | 0dBm |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Modulation: | DSSS, GFSK |
Introduce
We can supply CYRF69313-40LFXC , send us a request quote to request CYRF69313-40LFXC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CYRF69313-40LFXC.The price and lead time for CYRF69313-40LFXC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CYRF69313-40LFXC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





