Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CUS05F30,H3F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CUS05F30,H3F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CUS05F30,H3F
| Part No | CUS05F30,H3F |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | DIODE SCHOTTKY 30V 500MA USC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SC-76, SOD-323 |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | USC |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Schottky 30V 500mA Surface Mount USC |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 450mV @ 500mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 50µA @ 30V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Capacitance @ Vr, F: | 120pF @ 0V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 30V |
| Base Part Number: | CUS05F30 |
| Other Names: | CUS05F30,H3F(B CUS05F30,H3F(J CUS05F30,H3F(T CUS05F30H3F(TTR CUS05F30H3FTR CUS05F30H3FTR-ND |
| Current - Average Rectified (Io): | 500mA |
Introduce
We can supply CUS05F30,H3F , send us a request quote to request CUS05F30,H3F pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CUS05F30,H3F.The price and lead time for CUS05F30,H3F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CUS05F30,H3F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





