Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CUS02(TE85L,Q,M) with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CUS02(TE85L,Q,M) with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CUS02(TE85L,Q,M)
| Part No | CUS02(TE85L,Q,M) |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | DIODE SCHOTTKY 30V 1A USFLAT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SC-76, SOD-323 |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | US-FLAT (1.25x2.5) |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Schottky 30V 1A Surface Mount US-FLAT (1.25x2.5) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 470mV @ 1A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100µA @ 30V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -40°C ~ 150°C |
| Capacitance @ Vr, F: | - |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 30V |
| Other Names: | CUS02(TE85L,Q) CUS02(TE85L,Q)-ND CUS02(TE85LQM) |
| Current - Average Rectified (Io): | 1A |
Introduce
We can supply CUS02(TE85L,Q,M) , send us a request quote to request CUS02(TE85L,Q,M) pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CUS02(TE85L,Q,M).The price and lead time for CUS02(TE85L,Q,M) depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CUS02(TE85L,Q,M).We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





