Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDSQR4448-HF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CDSQR4448-HF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CDSQR4448-HF
| Part No | CDSQR4448-HF |
|---|---|
| Manufacturer | Comchip Technology |
| Description | DIODE GEN PURP 80V 125MA 0402 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
|---|---|
| Diode Type: | Standard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 0402/SOD-923F |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Standard 80V 125mA Surface Mount 0402/SOD-923F |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1V @ 100mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 80V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | 125°C (Max) |
| Capacitance @ Vr, F: | 9pF @ 0.5V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 80V |
| Base Part Number: | CDSQR4448 |
| Current - Average Rectified (Io): | 125mA |
| Reverse Recovery Time (trr): | 9ns |
Introduce
We can supply CDSQR4448-HF , send us a request quote to request CDSQR4448-HF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CDSQR4448-HF.The price and lead time for CDSQR4448-HF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CDSQR4448-HF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





