Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDSF4448-HF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CDSF4448-HF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CDSF4448-HF
| Part No | CDSF4448-HF |
|---|---|
| Manufacturer | Comchip Technology |
| Description | DIODE GEN PURP 80V 125MA 1005 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 1005 (2512 Metric) |
|---|---|
| Diode Type: | Standard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Supplier Device Package: | 1005/SOD-323F |
| Speed: | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Standard 80V 125mA Surface Mount 1005/SOD-323F |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1V @ 100mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 80V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -40°C ~ 125°C |
| Capacitance @ Vr, F: | 9pF @ 500mV, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 80V |
| Other Names: | 641-1755-6 |
| Current - Average Rectified (Io): | 125mA |
| Reverse Recovery Time (trr): | 9ns |
Introduce
We can supply CDSF4448-HF , send us a request quote to request CDSF4448-HF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CDSF4448-HF.The price and lead time for CDSF4448-HF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CDSF4448-HF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





