Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDBK0520L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CDBK0520L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CDBK0520L
| Part No | CDBK0520L |
|---|---|
| Manufacturer | Comchip Technology |
| Description | DIODE SCHOTTKY 20V 500MA SOD123F |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SOD-123F |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOD-123F |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Schottky 20V 500mA Surface Mount SOD-123F |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 385mV @ 500mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 250µA @ 20V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | 125°C (Max) |
| Capacitance @ Vr, F: | 170pF @ 0V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 20V |
| Base Part Number: | CDBK0520 |
| Current - Average Rectified (Io): | 500mA |
| Reverse Recovery Time (trr): | 22ns |
Introduce
We can supply CDBK0520L , send us a request quote to request CDBK0520L pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CDBK0520L.The price and lead time for CDBK0520L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CDBK0520L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





