Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDBER70 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CDBER70 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CDBER70
| Part No | CDBER70 |
|---|---|
| Manufacturer | Comchip Technology |
| Description | DIODE SCHOTTKY 70V 70MA 0503 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 0503 (1308 Metric) |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 0503/SOD-723F |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Schottky 70V 70mA Surface Mount 0503/SOD-723F |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1V @ 15mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 50V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | 125°C (Max) |
| Capacitance @ Vr, F: | 2pF @ 0V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 70V |
| Current - Average Rectified (Io): | 70mA |
| Reverse Recovery Time (trr): | 5ns |
Introduce
We can supply CDBER70 , send us a request quote to request CDBER70 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CDBER70.The price and lead time for CDBER70 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CDBER70.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






