Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CC1571-000 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CC1571-000 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CC1571-000
| Part No | CC1571-000 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | BLOW-MOLDED PARTS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Large Diameter Supplied: | 1.071" (27.20mm) |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Heat Shrink Boot Black 21 |
| Small Recovered Length: | 3.882" (98.60mm) |
| Small Diameter Recovered: | 0.299" (7.59mm) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Small Diameter Supplied: | 0.819" (20.80mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Total Length Supplied: | - |
| Color: | Black |
| Series: | Thermofit 202F2 |
| Type: | Boot |
| Material: | EPB, Flexible |
| Total Length Recovered: | 4.772" (121.21mm) |
| Shell Size - Insert: | 21 |
| Features: | - |
| Large Diameter Recovered: | 0.520" (13.21mm) |
| Large Recovered Length: | 0.480" (12.19mm) |
Introduce
We can supply CC1571-000 , send us a request quote to request CC1571-000 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CC1571-000.The price and lead time for CC1571-000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CC1571-000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







