Buy CC130SD24 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CC130SD24
Part No CC130SD24
Manufacturer Carlo Gavazzi
Description RLY CONT 3P 24V DC 2NO/2NC
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead /RoHS non-compliant
Data sheet
Mounting Type:Chassis Mount, DIN Rail
Packaging:Bulk
Contact Rating (Current):130A
Coil Power:-
Contact Form:3PST-NO (3 Form A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Release Time:60ms
Termination Style:Screw Terminal
Coil Resistance:-
Coil Voltage:24VDC
Turn On Voltage (Max):16.8 VDC
Email:info@shengyuic.com
Series:CC
Turn Off Voltage (Min):2.4 VDC
Switching Voltage:690VAC - Max
Features:Auxiliary Contacts
Operating Temperature:-5°C ~ 60°C