Buy CC130LA110 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CC130LA110
Part No CC130LA110
Manufacturer Carlo Gavazzi
Description 3P CONT L 110V50/60HZ 2NO2NC
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead /RoHS non-compliant
Data sheet
Mounting Type:Chassis Mount, DIN Rail
Packaging:Bulk
Contact Rating (Current):130A
Coil Power:-
Contact Form:3PST-NO (3 Form A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Release Time:60ms
Termination Style:Box Lug
Coil Resistance:-
Coil Voltage:110VAC
Turn On Voltage (Max):93.5 VAC
Email:info@shengyuic.com
Series:CC
Turn Off Voltage (Min):33 VAC
Other Names:1864-1527
Switching Voltage:690VAC - Max
Features:Auxiliary Contacts
Operating Temperature:-5°C ~ 60°C