Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CA2433-000 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CA2433-000 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CA2433-000
| Part No | CA2433-000 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | HOOK-UP STRND 24AWG 600V YELLOW |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Length: | - |
|---|---|
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.004" (0.09mm) |
| Voltage: | 600V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 24 AWG Hook-Up Wire 19/36 Yellow 600V |
| Conductor Material: | Copper, Silver Coated |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Conductor Strand: | 19/36 |
| Ratings: | - |
| Jacket Color: | Yellow |
| Jacket (Insulation) Material: | Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Cable Type: | Hook-Up |
| Jacket (Insulation) Diameter: | 0.032" (0.81mm) |
| Wire Gauge: | 24 AWG |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | 200°C |
Introduce
We can supply CA2433-000 , send us a request quote to request CA2433-000 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CA2433-000.The price and lead time for CA2433-000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CA2433-000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for CA2433-000
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
CA24232-812 | ITT Cannon, LLC | CONN PLUG 3POS W/SOCKETS | RFQ >> |
![]() |
CA24253-3231 | Cannon | CA3102R20-27P W/ MOD SHL | RFQ >> |
![]() |
CA24253-3233 | Cannon | CA3102E20-29P W/ SPC SHL | RFQ >> |
![]() |
CA24256-4313 | Cannon | CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS | RFQ >> |
![]() |
CA2433-000 | Agastat Relays / TE Connectivity | HOOK-UP STRND 24AWG 600V YELLOW | RFQ >> |
![]() |
CA2440 | ADI (Analog Devices, Inc.) | 14-PIN RIBBON CABLE (DC590,DC202 | RFQ >> |
![]() |
CA24J137107PQ | C&K | ROCKER SWITCH | RFQ >> |
![]() |
CA24J137107Q | C&K | ROCKER SWITCH | RFQ >> |
![]() |
CA24J137207DQ | C&K | SWITCH ROCKER DPST 15A 125V | RFQ >> |
| CA24J137207HQ | C&K | SWITCH ROCKER DPST 15A 125V | RFQ >> | |
![]() |
CA24J137207PQ | C&K | SWITCH ROCKER DPST 15A 125V | RFQ >> |
| CA24J137207Q | C&K | SWITCH ROCKER DPST 15A 125V | RFQ >> | |
![]() |
CA24J138107Q | C&K | ROCKER SWITCH | RFQ >> |
![]() |
CA24J138207DQ | C&K | ROCKER SWITCH | RFQ >> |
![]() |
CA24J138207HQ | C&K | ROCKER SWITCH | RFQ >> |
![]() |
CA24J138207PQ | C&K | SWITCH ROCKER DPST 15A 125V | RFQ >> |
![]() |
CA24J138207Q | C&K | SWITCH ROCKER DPST 15A 125V | RFQ >> |
![]() |
CA24J147207DQ | C&K | ROCKER SWITCH | RFQ >> |
![]() |
CA24J157207PQ | C&K | ROCKER SWITCH | RFQ >> |
![]() |
CA24J157207Q | C&K | ROCKER SWITCH | RFQ >> |
![]() |
CA24J158207PQ | C&K | ROCKER SWITCH | RFQ >> |
![]() |
CA24J167107HQ | C&K | ROCKER SWITCH | RFQ >> |
![]() |
CA24J167107PQ | C&K | ROCKER SWITCH | RFQ >> |
![]() |
CA24J167107Q | C&K | ROCKER SWITCH | RFQ >> |
![]() |
CA24J167207DQ | C&K | SWITCH ROCKER DPST 15A 125V | RFQ >> |
![]() |
CA24J167207HQ | C&K | ROCKER SWITCH | RFQ >> |
![]() |
CA24J167207PQ | C&K | SWITCH ROCKER DPST 15A 125V | RFQ >> |
![]() |
CA24J167207Q | C&K | SWITCH ROCKER DPST 15A 125V | RFQ >> |
![]() |
CA24J168107HQ | C&K | ROCKER SWITCH | RFQ >> |
![]() |
CA24J168207HQ | C&K | ROCKER SWITCH | RFQ >> |
![]() |
CA24J168207PQ | C&K | SWITCH ROCKER DPST 15A 125V | RFQ >> |
![]() |
CA24J168207Q | C&K | SWITCH ROCKER DPST 15A 125V | RFQ >> |
![]() |
CA24J737207PQ | C&K | SWITCH ROCKER DPST 15A 125V | RFQ >> |
![]() |
CA24J737207Q | C&K | SWITCH ROCKER DPST 15A 125V | RFQ >> |
![]() |
CA24J738207DQ | C&K | ROCKER SWITCH | RFQ >> |
![]() |
CA24J738207HQ | C&K | ROCKER SWITCH | RFQ >> |
![]() |
CA24J738207PQ | C&K | ROCKER SWITCH | RFQ >> |
![]() |
CA24J738207Q | C&K | ROCKER SWITCH | RFQ >> |
![]() |
CA24J757207Q | C&K | ROCKER SWITCH | RFQ >> |
![]() |
CA24J767107DQ | C&K | ROCKER SWITCH | RFQ >> |
![]() |
CA24J767107Q | C&K | SWITCH ROCKER DPST 15A 125V | RFQ >> |
![]() |
CA24J767207DQ | C&K | SWITCH ROCKER DPST 15A 125V | RFQ >> |
![]() |
CA24J767207HQ | C&K | ROCKER SWITCH | RFQ >> |
![]() |
CA24J767207PQ | C&K | ROCKER SWITCH | RFQ >> |
![]() |
CA24J767207Q | C&K | ROCKER SWITCH | RFQ >> |
![]() |
CA24J768207DQ | C&K | ROCKER SWITCH | RFQ >> |
![]() |
CA24J768207PQ | C&K | SWITCH ROCKER DPST 15A 125V | RFQ >> |
![]() |
CA24J768207Q | C&K | ROCKER SWITCH | RFQ >> |









