Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BYX84TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BYX84TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BYX84TR
| Part No | BYX84TR |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | DIODE AVALANCHE 600V 2A SOD57 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SOD-57, Axial |
|---|---|
| Diode Type: | Avalanche |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOD-57 |
| Speed: | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Avalanche 600V 2A Through Hole SOD-57 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1V @ 1A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1µA @ 600V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -55°C ~ 175°C |
| Capacitance @ Vr, F: | 20pF @ 4V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 600V |
| Current - Average Rectified (Io): | 2A |
| Reverse Recovery Time (trr): | 4µs |
Introduce
We can supply BYX84TR , send us a request quote to request BYX84TR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BYX84TR.The price and lead time for BYX84TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BYX84TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





