Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BT-23357-095 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BT-23357-095 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BT-23357-095
| Part No | BT-23357-095 |
|---|---|
| Manufacturer | Knowles |
| Description | MICROPHONE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| S/N Ratio: | - |
|---|---|
| Packaging: | Bulk |
| Port Location: | Top |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 100Hz ~ 300Hz Analog Microphone Electret Condenser (-60dB ±2.5dB @ 74dB SPL) Solder Pads |
| Termination: | Solder Pads |
| Direction: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Frequency Range: | 100Hz ~ 300Hz |
| Voltage - Rated: | 1.3V |
| Shape: | Rectangular |
| Sensitivity: | -60dB ±2.5dB @ 74dB SPL |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.310" L x 0.218" W (7.87mm x 5.54mm) |
| Series: | BT |
| Height (Max): | 0.090" (2.29mm) |
| Current - Supply: | 40µA |
| Type: | Electret Condenser |
| Impedance: | 3.5 kOhms |
| Output Type: | Analog |
Introduce
We can supply BT-23357-095 , send us a request quote to request BT-23357-095 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BT-23357-095.The price and lead time for BT-23357-095 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BT-23357-095.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






