Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy APS1551SZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy APS1551SZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
APS1551SZ
| Part No | APS1551SZ |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | OPTOISO 3.75KV PUSH PULL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Number of Channels: | 1 |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 6-SO, 5 Lead |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): | 30ns, 30ns |
| Voltage - Isolation: | 3750Vrms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Input Type: | DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.6V |
| Output Type: | Push-Pull, Totem Pole |
| Rise / Fall Time (Typ): | 4ns, 5ns |
| Package / Case: | 6-SOIC (0.173", 4.40mm Width), 5 Leads |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel: | 10mA |
| Data Rate: | 50Mbps |
| Detailed Description: | Logic Output Optoisolator 50Mbps Push-Pull, Totem Pole 3750Vrms 1 Channel 15kV/µs CMTI 6-SO, 5 Lead |
| Series: | - |
| Other Names: | 255-5943-2 APS1551SZ-ND |
| Inputs - Side 1/Side 2: | 1/0 |
| Common Mode Transient Immunity (Min): | 15kV/µs |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 25mA |
Introduce
We can supply APS1551SZ , send us a request quote to request APS1551SZ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number APS1551SZ.The price and lead time for APS1551SZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part APS1551SZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







