Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy APS12235LUAABU with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy APS12235LUAABU with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
APS12235LUAABU
| Part No | APS12235LUAABU |
|---|---|
| Manufacturer | Allegro MicroSystems, LLC. |
| Description | LOW VOLT CHOPPER STABILIZED PREC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 3-SSIP |
|---|---|
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | 3-SIP |
| Current - Output (Max): | 60mA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Digital Switch Latch Analog Voltage Hall Effect 3-SIP |
| Voltage - Supply: | 2.8 V ~ 5.5 V |
| Test Condition: | -40°C ~ 150°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Current - Supply (Max): | 4mA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Latch |
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| Sensing Range: | -18mT Trip, 18mT Release |
| Other Names: | 620-1856 620-1856-1 620-1856-1-ND |
| Polarization: | North Pole, South Pole |
| Technology: | Hall Effect |
| Features: | Amplified Output |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TA) |
| Output Type: | Analog Voltage |
Introduce
We can supply APS12235LUAABU , send us a request quote to request APS12235LUAABU pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number APS12235LUAABU.The price and lead time for APS12235LUAABU depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part APS12235LUAABU.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







