Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy APF3236LSEEZGKQBKC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy APF3236LSEEZGKQBKC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
APF3236LSEEZGKQBKC
| Part No | APF3236LSEEZGKQBKC |
|---|---|
| Manufacturer | Kingbright |
| Description | LED RGB CLEAR 6SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | Colorless |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 6-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Height (Max): | 1.30mm |
| Features: | - |
| Current - Test: | 2mA Red, 2mA Green, 2mA Blue |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.1V Red, 3.1V Green, 3.1V Blue |
| Viewing Angle: | 120° |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Lens Transparency: | Clear |
| Configuration: | Independent |
| Millicandela Rating: | 15mcd Red, 60mcd Green, 10mcd Blue |
| Wavelength - Dominant: | 621nm Red, 525nm Green, 465nm Blue |
| Detailed Description: | Red, Green, Blue (RGB) 621nm Red, 525nm Green, 465nm Blue LED Indication - Discrete 2.1V Red, 3.1V Green, 3.1V Blue 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 3.60mm L x 3.20mm W |
| Color: | Red, Green, Blue (RGB) |
| Series: | HELI Colour |
| Lens Style/Size: | Rectangle with Flat Top, 3.60mm x 1.90mm |
| Other Names: | 754-1969-1 |
| Wavelength - Peak: | 630nm Red, 515nm Green, 460nm Blue |
Introduce
We can supply APF3236LSEEZGKQBKC , send us a request quote to request APF3236LSEEZGKQBKC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number APF3236LSEEZGKQBKC.The price and lead time for APF3236LSEEZGKQBKC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part APF3236LSEEZGKQBKC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






