Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AK93C65AF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AK93C65AF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AK93C65AF
| Part No | AK93C65AF |
|---|---|
| Manufacturer | Asahi Kasei Microdevices / AKM Semiconductor |
| Description | IC EEPROM 4K SPI 8SOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | - |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | 8-SOP |
| Memory Type: | Non-Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | EEPROM Memory IC 4Kb (256 x 16) SPI 8-SOP |
| Voltage - Supply: | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Memory Size: | 4Kb (256 x 16) |
| Memory Interface: | SPI |
| Write Cycle Time - Word, Page: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Memory Format: | EEPROM |
| Technology: | EEPROM |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply AK93C65AF , send us a request quote to request AK93C65AF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AK93C65AF.The price and lead time for AK93C65AF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AK93C65AF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





