Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AK93C45CL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AK93C45CL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AK93C45CL
| Part No | AK93C45CL |
|---|---|
| Manufacturer | Asahi Kasei Microdevices / AKM Semiconductor |
| Description | IC EEPROM 1K SPI 4MHZ 8SON |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 8-SMD, Flat Lead |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 8-SON |
| Memory Type: | Non-Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | EEPROM Memory IC 1Kb (64 x 16) SPI 4MHz 8-SON |
| Voltage - Supply: | 1.5 V ~ 5.5 V |
| Clock Frequency: | 4MHz |
| Memory Size: | 1Kb (64 x 16) |
| Memory Interface: | SPI |
| Write Cycle Time - Word, Page: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Other Names: | AK93C45CL-ND AK93C45CLTR |
| Memory Format: | EEPROM |
| Technology: | EEPROM |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply AK93C45CL , send us a request quote to request AK93C45CL pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AK93C45CL.The price and lead time for AK93C45CL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AK93C45CL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





