Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AH150220R0JE66 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AH150220R0JE66 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AH150220R0JE66
| Part No | AH150220R0JE66 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | AH150 220 5% E66 E3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial, Box |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 220 Ohms ±5% 150W Wirewound Chassis Mount Resistor |
| Lead Style: | Solder Lugs |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | 1.024" (26.00mm) |
| Coating, Housing Type: | Aluminum |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 3.858" L x 1.890" W (98.00mm x 48.00mm) |
| Series: | AH |
| Power (Watts): | 150W |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Resistance: | 220 Ohms |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 250°C |
| Composition: | Wirewound |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply AH150220R0JE66 , send us a request quote to request AH150220R0JE66 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AH150220R0JE66.The price and lead time for AH150220R0JE66 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AH150220R0JE66.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






