Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ADF7901BRUZ-RL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ADF7901BRUZ-RL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ADF7901BRUZ-RL
| Part No | ADF7901BRUZ-RL |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC XMITTER OOK/FSK ISM 24TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | ISM |
|---|---|
| Modulation or Protocol: | ASK, FSK, OOK |
| Package / Case: | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | RF Transmitter ASK, FSK, OOK 369.5 ~ 395.9MHz 7dBm ~ 12dBm 50 kbps PCB, Surface Mount Antenna 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply: | 3V |
| Data Rate (Max): | 50 kbps |
| Memory Size: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Antenna Connector: | PCB, Surface Mount |
| Frequency: | 369.5 ~ 395.9MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Current - Transmitting: | 26mA |
| Series: | - |
| Base Part Number: | ADF7901 |
| Data Interface: | PCB, Surface Mount |
| Other Names: | ADF7901BRUZ-RL-ND ADF7901BRUZ-RLTR |
| Power - Output: | 7dBm ~ 12dBm |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 50°C |
Introduce
We can supply ADF7901BRUZ-RL , send us a request quote to request ADF7901BRUZ-RL pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADF7901BRUZ-RL.The price and lead time for ADF7901BRUZ-RL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ADF7901BRUZ-RL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






