Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AC01000003908JACCS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AC01000003908JACCS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AC01000003908JACCS
| Part No | AC01000003908JACCS |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | RES 3.9 OHM 1W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 3.9 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Fusible, Pulse Withstanding, Safety Wirewound |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.197" Dia x 0.433" L (5.00mm x 11.00mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | AC01 |
| Power (Watts): | 1W |
| Other Names: | BC3297TB |
| Resistance: | 3.9 Ohms |
| Features: | Flame Retardant Coating, Fusible, Pulse Withstanding, Safety |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 200°C |
| Composition: | Wirewound |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply AC01000003908JACCS , send us a request quote to request AC01000003908JACCS pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AC01000003908JACCS.The price and lead time for AC01000003908JACCS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AC01000003908JACCS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





