Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AC01000002000JA100 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AC01000002000JA100 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AC01000002000JA100
| Part No | AC01000002000JA100 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | RES 200 OHM 1W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 200 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Wirewound |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Temperature Coefficient: | 100/ +180ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.169" Dia x 0.433" L (4.30mm x 11.00mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | AC |
| Power (Watts): | 1W |
| Other Names: | 2306 328 33201 2306 328 33201BC 230632833201 AC01W200R0J AC1W200TB AC1W200TB-ND PPC1W200TB |
| Resistance: | 200 Ohms |
| Features: | Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 275°C |
| Composition: | Wirewound |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply AC01000002000JA100 , send us a request quote to request AC01000002000JA100 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AC01000002000JA100.The price and lead time for AC01000002000JA100 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AC01000002000JA100.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





