Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy A107204 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy A107204 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
A107204
| Part No | A107204 |
|---|---|
| Manufacturer | Bussmann (Eaton) |
| Description | CONN BARRIER STRIP 4CIRC 0.325" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Terminal Screw Material: | Steel |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Top Termination: | Screws |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Barrier Type: | 2 Wall (Dual) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Number of Wire Entries: | 4 |
| Number of Circuits: | 4 |
| Pitch: | 0.325" (8.26mm) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 20A |
| Number of Rows: | 1 |
| Voltage Rating: | 250V |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | 4 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws |
| Material - Insulation: | Thermoplastic |
| Color: | Black |
| Series: | Magnum® A1000 |
| Terminal Block Type: | Barrier Block |
| Wire Gauge: | 14-22 AWG |
| Terminal Screw Finish: | Zinc |
| Bottom Termination: | PC Pin |
Introduce
We can supply A107204 , send us a request quote to request A107204 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number A107204.The price and lead time for A107204 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part A107204.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for A107204
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
A107 | APEM Inc. | SWITCH HARDWARE | RFQ >> |
| A10703MNCQ | C&K | SWITCH ROTARY 7POS 2.5A 125V | RFQ >> | |
![]() |
A10703RNCQ | C&K | SWITCH ROTARY 7POS 2.5A 125V | RFQ >> |
![]() |
A10703RNCQE | C&K | SWITCH ROTARY 7POS 2.5A 125V | RFQ >> |
![]() |
A10703RNCQK | C&K | SWITCH ROTARY 7POS 2.5A 125V | RFQ >> |
![]() |
A10703RNMCQ | C&K | SWITCH ROTARY 7POS 2.5A 125V | RFQ >> |
![]() |
A10705RNCQE | C&K | SWITCH ROTARY 7POS 2.5A 125V | RFQ >> |
![]() |
A10705RNCQK | C&K | SWITCH ROTARY 7POS 2.5A 125V | RFQ >> |
![]() |
A10705RNZGE | C&K | SWITCH ROTARY 7POS 2.5A 125V | RFQ >> |
![]() |
A10705RNZQE | C&K | SWITCH ROTARY 7POS 2.5A 125V | RFQ >> |
| A10705RNZQF | C&K | SWITCH ROTARY 7POS 2.5A 125V | RFQ >> | |
![]() |
A10705RNZQK | C&K | SWITCH ROTARY 7POS 2.5A 125V | RFQ >> |
![]() |
A10705RSMCB | C&K | SWITCH ROTARY 7POS 0.4VA 20V | RFQ >> |
![]() |
A10705RSMCG | C&K | SWITCH ROTARY 7POS 2.5A 125V | RFQ >> |
![]() |
A10705RSMCGK | C&K | SWITCH ROTARY 7POS 2.5A 125V | RFQ >> |
![]() |
A10705RSZB | C&K | SWITCH ROTARY 7POS 0.4VA 20V | RFQ >> |
![]() |
A10705RSZQK | C&K | SWITCH ROTARY 7POS 2.5A 125V | RFQ >> |
![]() |
A107101S1994 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP A1000 SER | RFQ >> |
![]() |
A107102 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.325" | RFQ >> |
![]() |
A10710203 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.325" | RFQ >> |
![]() |
A10710207 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.325" | RFQ >> |
![]() |
A107102CA | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.325" | RFQ >> |
![]() |
A107103 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.325" | RFQ >> |
![]() |
A10710307 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.325" | RFQ >> |
![]() |
A107103CA | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.325" | RFQ >> |
![]() |
A107103R45 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.325" | RFQ >> |
![]() |
A107104 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 4CIRC 0.325" | RFQ >> |
![]() |
A10710403 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 4CIRC 0.325" | RFQ >> |
![]() |
A10710407MT | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 4CIRC 0.325" | RFQ >> |
![]() |
A10710507 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325" | RFQ >> |
![]() |
A107106 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 6CIRC 0.325" | RFQ >> |
![]() |
A10710607 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 6CIRC 0.325" | RFQ >> |
![]() |
A107106R45 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 6CIRC 0.325" | RFQ >> |
| A10710807 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 8CIRC 0.325" | RFQ >> | |
![]() |
A10711007 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRP 10CIRC 0.325" | RFQ >> |
![]() |
A10711607CA | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRP 16CIRC 0.325" | RFQ >> |
![]() |
A10711803 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRP 18CIRC 0.325" | RFQ >> |
![]() |
A10712007 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRP 20CIRC 0.325" | RFQ >> |
![]() |
A10715RNCQ | C&K | SWITCH ROTARY 7POS 2.5A 125V | RFQ >> |
![]() |
A10715RNCQE | C&K | SWITCH ROTARY 7POS 2.5A 125V | RFQ >> |
| A10715RNZQ | C&K | SWITCH ROTARY 7POS 2.5A 125V | RFQ >> | |
![]() |
A107202 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.325" | RFQ >> |
![]() |
A10720207 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.325" | RFQ >> |
![]() |
A10720207R45 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.325" | RFQ >> |
![]() |
A107202R45 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.325" | RFQ >> |
![]() |
A107203 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.325" | RFQ >> |
![]() |
A107204 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 4CIRC 0.325" | RFQ >> |
![]() |
A10720403R45 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 4CIRC 0.325" | RFQ >> |
![]() |
A10720407 | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 4CIRC 0.325" | RFQ >> |
![]() |
A10720407CA | Bussmann (Eaton) | CONN BARRIER STRIP 4CIRC 0.325" | RFQ >> |







