Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy A105SYCB with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy A105SYCB with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
A105SYCB
| Part No | A105SYCB |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Illumination Type, Color: | - |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Illumination: | Non-Illuminated |
| Switch Function: | Mom-Off-Mom |
| Electrical Life: | 6,000 Cycles |
| Termination Style: | PC Pin |
| Panel Cutout Dimensions: | Circular - 6.35mm Dia |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Actuator Material: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Illumination Voltage (Nominal): | - |
| Features: | Epoxy Sealed Terminals |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Current Rating: | 0.4VA (AC/DC) |
| Circuit: | SPDT |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | Toggle Switch SPDT Panel Mount |
| Actuator Type: | Standard Round |
| Bushing Thread: | 1/4-40 |
| Actuator Length: | 10.41mm |
| Series: | Gemini A |
| Voltage Rating - DC: | 20V |
| Other Names: | 9-1437554-3 |
| Voltage Rating - AC: | 20V |
Introduce
We can supply A105SYCB , send us a request quote to request A105SYCB pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number A105SYCB.The price and lead time for A105SYCB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part A105SYCB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation









