Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 80FR133 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 80FR133 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
80FR133
| Part No | 80FR133 |
|---|---|
| Manufacturer | Ohmite |
| Description | RES 0.133 OHM 10W 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 133 mOhms ±1% 10W Through Hole Resistor Axial Wirewound |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Temperature Coefficient: | ±90ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.406" Dia x 1.843" L (10.30mm x 46.80mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | Acrasil® 80 |
| Power (Watts): | 10W |
| Other Names: | OH80FR133 OH80FR133-ND |
| Resistance: | 133 mOhms |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Composition: | Wirewound |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply 80FR133 , send us a request quote to request 80FR133 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 80FR133.The price and lead time for 80FR133 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 80FR133.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





