Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 70P264L55BYGI with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 70P264L55BYGI with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
70P264L55BYGI
| Part No | 70P264L55BYGI |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC SRAM 256K PARALLEL 81CABGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 81-TFBGA |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Access Time: | 55ns |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 81-CABGA (5x5) |
| Memory Type: | Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | SRAM - Dual Port, Asynchronous Memory IC 256Kb (16K x 16) Parallel 55ns 81-CABGA (5x5) |
| Voltage - Supply: | 1.7 V ~ 1.9 V |
| Memory Size: | 256Kb (16K x 16) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Write Cycle Time - Word, Page: | 55ns |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Other Names: | IDT70P264L55BYGI IDT70P264L55BYGI-ND |
| Memory Format: | SRAM |
| Technology: | SRAM - Dual Port, Asynchronous |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply 70P264L55BYGI , send us a request quote to request 70P264L55BYGI pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 70P264L55BYGI.The price and lead time for 70P264L55BYGI depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 70P264L55BYGI.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





