Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 66-330 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 66-330 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
66-330
| Part No | 66-330 |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | SCREWDRIVER TORX T30 8.25" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Email: | info@shengyuic.com |
|---|---|
| Tool Type: | Screwdriver |
| Tip - Type: | Torx® |
| Series: | Armstrong® |
| Length - Overall: | 8.25" (209.6mm) |
| Length - Blade: | 4.50" (115.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | T30 Torx® Screwdriver 8.25" (209.6mm) |
| Size: | T30 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Features: | Chamfered End, Chrome Finish, Impact Resistant, Non-Slip |
| Weight: | - |
Introduce
We can supply 66-330 , send us a request quote to request 66-330 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 66-330.The price and lead time for 66-330 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 66-330.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






