Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 66-327 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 66-327 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
66-327
| Part No | 66-327 |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | SCREWDRIVER TORX T25 6.75" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Email: | info@shengyuic.com |
|---|---|
| Tool Type: | Screwdriver |
| Tip - Type: | Torx® |
| Series: | Armstrong® |
| Length - Overall: | 6.75" (171.5mm) |
| Length - Blade: | 3.00" (76.2mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | T25 Torx® Screwdriver 6.75" (171.5mm) |
| Size: | T25 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Features: | Chamfered End, Chrome Finish, Impact Resistant, Non-Slip |
| Weight: | - |
Introduce
We can supply 66-327 , send us a request quote to request 66-327 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 66-327.The price and lead time for 66-327 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 66-327.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






