Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 605-00007 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 605-00007 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
605-00007
| Part No | 605-00007 |
|---|---|
| Manufacturer | Parallax, Inc. |
| Description | CARBON MONOXIDE GAS SENSOR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
|---|---|
| Detailed Description: | Carbon Monoxide Sensor 0 V ~ 5 V |
| Voltage - Supply: | 5V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | 0 V ~ 5 V |
| Series: | - |
| Current - Supply: | 160mA |
| Type: | Carbon Monoxide |
| Other Names: | 60500007 |
| Accuracy: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 50°C |
Introduce
We can supply 605-00007 , send us a request quote to request 605-00007 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 605-00007.The price and lead time for 605-00007 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 605-00007.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation









