Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 605-00005 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 605-00005 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
605-00005
| Part No | 605-00005 |
|---|---|
| Manufacturer | Parallax, Inc. |
| Description | MAGNETIC SWITCH SPEC PURP TO92 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
|---|---|
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | TO-92 |
| Current - Output (Max): | 25mA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Digital Switch Special Purpose Open Collector Hall Effect TO-92 |
| Voltage - Supply: | 3.5 V ~ 24 V |
| Test Condition: | -40°C ~ 150°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Current - Supply (Max): | 6mA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Special Purpose |
| Series: | - |
| Sensing Range: | - |
| Polarization: | - |
| Technology: | Hall Effect |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TA) |
| Output Type: | Open Collector |
Introduce
We can supply 605-00005 , send us a request quote to request 605-00005 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 605-00005.The price and lead time for 605-00005 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 605-00005.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








