Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 5775AT43A100E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 5775AT43A100E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
5775AT43A100E
| Part No | 5775AT43A100E |
|---|---|
| Manufacturer | Johanson Technology |
| Description | RF ANT 5.8GHZ CHIP SOLDER SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| VSWR: | - |
|---|---|
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Return Loss: | -9.5dB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free by exemption / RoHS Compliant |
| Frequency Group: | SHF (f > 4 GHz) |
| Detailed Description: | 5.8GHz Chip RF Antenna 5.725GHz ~ 5.825GHz 3.9dBi Solder Surface Mount |
| Termination: | Solder |
| Power - Max: | 3W |
| Number of Bands: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Gain: | 3.9dBi |
| Frequency Range: | 5.725GHz ~ 5.825GHz |
| Antenna Type: | Chip |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Height (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Other Names: | 5775AT43A100 712-1017-2 |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Frequency (Center/Band): | 5.8GHz |
Introduce
We can supply 5775AT43A100E , send us a request quote to request 5775AT43A100E pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 5775AT43A100E.The price and lead time for 5775AT43A100E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 5775AT43A100E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






