Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 45F17K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 45F17K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
45F17K
| Part No | 45F17K |
|---|---|
| Manufacturer | Ohmite |
| Description | RES 17K OHM 5W 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 17 kOhms ±1% 5W Through Hole Resistor Axial Wirewound |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Temperature Coefficient: | ±20ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.343" Dia x 0.937" L (8.70mm x 23.80mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | Ohmicone® 40 |
| Power (Watts): | 5W |
| Other Names: | OH45F17K OH45F17K-ND |
| Resistance: | 17 kOhms |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Composition: | Wirewound |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply 45F17K , send us a request quote to request 45F17K pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 45F17K.The price and lead time for 45F17K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 45F17K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





