Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 45F150 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 45F150 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
45F150
| Part No | 45F150 |
|---|---|
| Manufacturer | Ohmite |
| Description | RES 150 OHM 5W 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 150 Ohms ±1% 5W Through Hole Resistor Axial Wirewound |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±20ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.343" Dia x 0.937" L (8.70mm x 23.80mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | Ohmicone® 40 |
| Power (Watts): | 5W |
| Resistance: | 150 Ohms |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Composition: | Wirewound |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply 45F150 , send us a request quote to request 45F150 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 45F150.The price and lead time for 45F150 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 45F150.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






