Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 437756 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 437756 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
437756
| Part No | 437756 |
|---|---|
| Manufacturer | Henkel/Loctite |
| Description | SAV1 366 5C 0.81MM 0.5KG AM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Diameter: | 0.032" (0.81mm) |
|---|---|
| Storage/Refrigeration Temperature: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Leaded Rosin Activated (RA) Wire Solder Sn50Pb48.5Cu1.5 (50/48.5/1.5) 20 AWG, 21 SWG Spool, 17.64 oz (500g) |
| Shipping Info: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | 366 |
| Flux Type: | Rosin Activated (RA) |
| Type: | Wire Solder |
| Form: | Spool, 17.64 oz (500g) |
| Wire Gauge: | 20 AWG, 21 SWG |
| Shelf Life: | Not Applicable |
| Process: | Leaded |
| Melting Point: | 361 ~ 420°F (183 ~ 216°C) |
| Composition: | Sn50Pb48.5Cu1.5 (50/48.5/1.5) |
| Shelf Life Start: | - |
Introduce
We can supply 437756 , send us a request quote to request 437756 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 437756.The price and lead time for 437756 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 437756.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







