Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 30R135UU with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 30R135UU with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
30R135UU
| Part No | 30R135UU |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | PTC RESET FUSE 30V 1.35A RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Time to Trip: | 7.3s |
| Height - Seated (Max): | 0.532" (13.50mm) |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 1.35A |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Lead Spacing: | 0.201" (5.10mm) |
| Resistance - Initial (Ri) (Min): | 40 mOhms |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Thickness (Max): | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | Polymeric PTC Resettable Fuse 30V 1.35A Ih Through Hole Radial, Disc |
| Ratings: | - |
| Current - Trip (It): | 2.7A |
| Current - Max: | 40A |
| Size / Dimension: | 0.350" L x 0.118" W (8.90mm x 3.00mm) |
| Series: | POLY-FUSE®, 30R |
| Resistance - Post Trip (R1) (Max): | 130 mOhms |
| Type: | Polymeric |
| Other Names: | 030R0135 030R0135U 30R135 F1918 F2022 F2022-ND |
| Voltage - Max: | 30V |
| Approvals: | cURus, TUV |
Introduce
We can supply 30R135UU , send us a request quote to request 30R135UU pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 30R135UU.The price and lead time for 30R135UU depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 30R135UU.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





