Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 22R686C with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 22R686C with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
22R686C
| Part No | 22R686C |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Power Solutions |
| Description | FIXED IND 68MH 18MA 242 OHM TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 68mH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.413" (10.50mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 200kHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 242 Ohm Max |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Current Rating: | 18mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Radial |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | 68mH Unshielded Wirewound Inductor 18mA 242 Ohm Max Radial |
| Inductance Frequency - Test: | 1kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.256" Dia (6.50mm) |
| Series: | 2200R |
| Q @ Freq: | 70 @ 50kHz |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 811-1286 |
Introduce
We can supply 22R686C , send us a request quote to request 22R686C pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 22R686C.The price and lead time for 22R686C depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 22R686C.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





