Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 22R684MC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 22R684MC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
22R684MC
| Part No | 22R684MC |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Power Solutions |
| Description | FIXED IND 680UH 300MA 2.64 OHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 680µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.311" (7.90mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 2.64 Ohm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Current Rating: | 300mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Detailed Description: | 680µH Unshielded Wirewound Inductor 300mA 2.64 Ohm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 1kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm) |
| Series: | 2200RM |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 811-2435-1 |
Introduce
We can supply 22R684MC , send us a request quote to request 22R684MC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 22R684MC.The price and lead time for 22R684MC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 22R684MC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





