Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 226PUM010MCS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 226PUM010MCS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
226PUM010MCS
| Part No | 226PUM010MCS |
|---|---|
| Manufacturer | Illinois Capacitor |
| Description | ELECTROLYTIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
|---|---|
| Applications: | General Purpose |
| Tolerance: | ±20% |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 22µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 22 Weeks |
| Height - Seated (Max): | - |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Ratings: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Series: | PUM |
| Capacitance: | 22µF |
| Polarization: | Polar |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply 226PUM010MCS , send us a request quote to request 226PUM010MCS pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 226PUM010MCS.The price and lead time for 226PUM010MCS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 226PUM010MCS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






