Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 21J330E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 21J330E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
21J330E
| Part No | 21J330E |
|---|---|
| Manufacturer | Ohmite |
| Description | RES 330 OHM 1W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 330 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±30ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.157" Dia x 0.421" L (4.00mm x 10.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | 20 |
| Power (Watts): | 1W |
| Other Names: | OH21J330E OH21J330E-ND |
| Resistance: | 330 Ohms |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Operating Temperature: | - |
| Composition: | Wirewound |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply 21J330E , send us a request quote to request 21J330E pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 21J330E.The price and lead time for 21J330E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 21J330E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





