Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1SS133M R0G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1SS133M R0G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
1SS133M R0G
| Part No | 1SS133M R0G |
|---|---|
| Manufacturer | TSC (Taiwan Semiconductor) |
| Description | DIODE GEN PURP 90V 150MA DO34 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | DO-204AG, DO-34, Axial |
|---|---|
| Diode Type: | Standard |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | DO-34 |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Standard 90V 150mA Through Hole DO-34 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2V @ 150mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500nA @ 80V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 30 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | 175°C (Max) |
| Capacitance @ Vr, F: | 4pF @ 0V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 90V |
| Other Names: | 1SS133M R0GTR 1SS133M R0GTR-ND 1SS133MR0GTR |
| Current - Average Rectified (Io): | 150mA |
| Reverse Recovery Time (trr): | 4ns |
Introduce
We can supply 1SS133M R0G , send us a request quote to request 1SS133M R0G pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1SS133M R0G.The price and lead time for 1SS133M R0G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 1SS133M R0G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






