Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1N5194UR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1N5194UR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
1N5194UR
| Part No | 1N5194UR |
|---|---|
| Manufacturer | Microsemi |
| Description | DIODE GEN PURP 70V 200MA DO213AA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | DO-213AA (Glass) |
|---|---|
| Diode Type: | Standard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | DO-213AA |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Diode Standard 70V 200mA Surface Mount DO-213AA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1V @ 100mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 25nA @ 70V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -65°C ~ 175°C |
| Capacitance @ Vr, F: | - |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 70V |
| Current - Average Rectified (Io): | 200mA |
Introduce
We can supply 1N5194UR , send us a request quote to request 1N5194UR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1N5194UR.The price and lead time for 1N5194UR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 1N5194UR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






