Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 15SEMI,BK with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 15SEMI,BK with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
15SEMI,BK
| Part No | 15SEMI,BK |
|---|---|
| Manufacturer | Serpac Electronic Enclosures |
| Description | BOX ABS BLACK 5.63"L X 3.25"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 1.510" (38.35mm) |
|---|---|
| Container Type: | Box |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Box Plastic, ABS, EMI Black Split Sides and Slanted Top 5.630" L x 3.250" W (143.00mm x 82.55mm) X 1.510" (38.35mm) |
| Material Flammability Rating: | - |
| Weight: | 0.22 lb (99.79g) |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Ratings: | IP40, NEMA 4X,12,14 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 5.630" L x 3.250" W (143.00mm x 82.55mm) |
| Color: | Black |
| Series: | SL |
| Thickness: | 0.100" (2.54mm) |
| Other Names: | 15-S-EMI-BLACK SR015E-B |
| Material: | Plastic, ABS, EMI |
| Design: | Split Sides and Slanted Top |
| Features: | EMI Shielded, PCB Supports |
| Area (L x W): | 18.3 in² (118 cm²) |
Introduce
We can supply 15SEMI,BK , send us a request quote to request 15SEMI,BK pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 15SEMI,BK.The price and lead time for 15SEMI,BK depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 15SEMI,BK.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





