Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 15SEEG3S with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 15SEEG3S with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
15SEEG3S
| Part No | 15SEEG3S |
|---|---|
| Manufacturer | Delta Electronics |
| Description | FLTR INLT 2 STG .25 LUG 15/10A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
|---|---|
| Fuse: | No |
| Material Flammability Rating: | - |
| Current - UL: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Panel Cutout Dimensions: | Rectangular - 30.50mm x 21.20mm |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Connector Type: | Receptacle, Male Blades |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Fuse Holder, Drawer: | - |
| Voltage - UL: | - |
| Mounting Type: | Panel Mount, Flange |
| Packaging: | Bulk |
| Voltage - IEC: | 115/250VAC |
| Detailed Description: | Power Entry Connector Receptacle, Male Blades IEC 320-C14 Panel Mount, Flange |
| Termination: | Quick Connect |
| Current - IEC: | 10/15A |
| Connector Style: | IEC 320-C14 |
| Series: | SE |
| Filter Type: | Filtered (EMI, RFI) - Commercial |
| Other Names: | 1144-1330 |
| Switch Features: | - |
| Number of Positions: | 3 |
| Approvals: | CSA, UL, VDE |
| Panel Thickness: | - |
Introduce
We can supply 15SEEG3S , send us a request quote to request 15SEEG3S pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 15SEEG3S.The price and lead time for 15SEEG3S depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 15SEEG3S.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





