Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 11R153C with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 11R153C with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
11R153C
| Part No | 11R153C |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Power Solutions |
| Description | FIXED IND 15UH 800MA 190 MOHM TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 15µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.295" (7.50mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 190 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Current Rating: | 800mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Radial |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | 15µH Unshielded Wirewound Inductor 800mA 190 mOhm Max Radial |
| Inductance Frequency - Test: | 1kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.197" Dia (5.00mm) |
| Series: | 1100R |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 11R153C-ND 811-2025 |
Introduce
We can supply 11R153C , send us a request quote to request 11R153C pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 11R153C.The price and lead time for 11R153C depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 11R153C.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





