Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 11R102C with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 11R102C with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
11R102C
| Part No | 11R102C |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Power Solutions |
| Description | FIXED IND 1UH 3A 20 MOHM TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 1µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.295" (7.50mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 20 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Current Rating: | 3A |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Radial |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | 1µH Unshielded Wirewound Inductor 3A 20 mOhm Max Radial |
| Inductance Frequency - Test: | 1kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.197" Dia (5.00mm) |
| Series: | 1100R |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 11R102C-ND 811-2018 |
Introduce
We can supply 11R102C , send us a request quote to request 11R102C pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 11R102C.The price and lead time for 11R102C depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 11R102C.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





