Buy 0HEV010.ZXPCBL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
0HEV010.ZXPCBL
Part No 0HEV010.ZXPCBL
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE CERAMIC 10A 450VDC 5AG
Data sheet
Package / Case:5AG, 10mm x 38.1mm w/PC Pins
Mounting Type:Through Hole
Packaging:Bulk
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type:Cartridge, Ceramic
DC Cold Resistance:12.8 mOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Response Time:-
Breaking Capacity @ Rated Voltage:10kA
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.406" Dia x 1.532" L (10.30mm x 38.90mm)
Color:-
Series:HEV
Melting I²t:255
Voltage Rating - DC:450V
Approvals:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Current Rating:10A