Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZL6105ALBFTKR5554 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZL6105ALBFTKR5554 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ZL6105ALBFTKR5554
| Part No | ZL6105ALBFTKR5554 |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Description | ADAPTIVE DIGITAL DC-DC CONTROLLE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Frequency - Switching: | 200kHz ~ 1.4MHz |
|---|---|
| Duty Cycle (Max): | 95% |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Buck Regulator Positive Output Step-Down I²C, PMBus, SMBus DC-DC Controller IC |
| Topology: | Buck |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3 V ~ 5 V |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output Phases: | 1 |
| Function: | Step-Down |
| Series: | Digital-DC™ |
| Serial Interfaces: | I²C, PMBus, SMBus |
| Clock Sync: | Yes |
| Number of Outputs: | 1 |
| Control Features: | Current Limit, Enable, Power Good, Soft Start, Tracking |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Output Type: | Transistor Driver |
| Output Configuration: | Positive |
Introduce
We can supply ZL6105ALBFTKR5554 , send us a request quote to request ZL6105ALBFTKR5554 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZL6105ALBFTKR5554.The price and lead time for ZL6105ALBFTKR5554 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ZL6105ALBFTKR5554.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





