Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZB3010-B with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZB3010-B with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ZB3010-B
| Part No | ZB3010-B |
|---|---|
| Manufacturer | MPD (Memory Protection Devices) |
| Description | LARGE BLK ALLIGATR CLIP INSU 30A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Jaw Opening: | 0.700" (17.78mm) |
|---|---|
| Insulation: | Insulated |
| Length: | 2.842" (72.18mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 30A Insulated Alligator, Large Test Clip Stainless Steel 0.700" (17.78mm) |
| Termination: | Crimp or Screw |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Insulation: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Voltage - Rated: | - |
| Ratings: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Black |
| Series: | ZB3010 |
| Type: | Alligator, Large |
| Material: | Stainless Steel |
| Quantity: | 1 Piece |
| Plating: | Nickel |
| Current Rating: | 30A |
Introduce
We can supply ZB3010-B , send us a request quote to request ZB3010-B pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZB3010-B.The price and lead time for ZB3010-B depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ZB3010-B.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





