Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Z4KC1B1051202 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy Z4KC1B1051202 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
Z4KC1B1051202
| Part No | Z4KC1B1051202 |
|---|---|
| Manufacturer | Jinlong Machinery & Electronics Co. Ltd. |
| Description | VIBRATION MOTOR CYL 3V PIN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Power - Rated: | - |
|---|---|
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | - |
| Encoder Type: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Voltage - Rated: | 3VDC |
| Termination Style: | PC Pin |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Vibration, ERM |
| Motor Type: | - |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Mounting Hole Spacing: | - |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 70°C |
| Diameter - Shaft: | - |
| Length - Shaft and Bearing: | 0.146" (3.70mm) |
| Detailed Description: | DC Motor Vibration, ERM 14000 RPM 3VDC |
| Weight: | - |
| RPM: | 14000 RPM |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | - |
| Size / Dimension: | Round - 0.177" Dia (4.50mm) |
| Series: | Z4K |
| Type: | DC Motor |
| Other Names: | 1670-1012 |
| Approvals: | - |
Introduce
We can supply Z4KC1B1051202 , send us a request quote to request Z4KC1B1051202 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number Z4KC1B1051202.The price and lead time for Z4KC1B1051202 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part Z4KC1B1051202.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





